Biurko do pracy na stojąco – jak wpływa na wydajność pracownika?


Czy praca biurowa musi wiązać się z ośmiogodzinnym unieruchomieniem na krześle? Na szczęście nie. Z pomocą przychodzi biurko do pracy na stojąco, które umożliwia komfortową pracę w każdej pozycji. Jeśli jeszcze wahasz się, czy warto zaopatrzyć biuro w tego rodzaju wyposażenie, to zerknij do poniższego artykułu. Dowiesz się, jak biurko do pracy na stojąco wpływa na wydajność pracownika i czy ma przewagę nad tradycyjnymi meblami do pracy siedzącej.

1. Dlaczego biurko do pracy na stojąco jest lepszym wyborem niż tradycyjne meble?

2. Biurko regulowane do pracy na stojąco a wydajność pracownika

3. Biurko do pracy na stojąco – jakie wybrać?

Dlaczego biurko do pracy na stojąco jest lepszym wyborem niż tradycyjne meble?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że tryb siedzący jest jedynym sposobem wykonywania pracy
biurowej. W świetle dostępnej dziś wiedzy należy jednak stwierdzić, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla zdrowia. Cierpią na tym przede wszystkim układy kostno-mięśniowy i krążenia. Dolegliwości, jakich można się nabawić, spędzając długie godziny na siedząco, to bóle kręgosłupa, obrzęki nóg, uczucie mrowienia w dolnych partiach ciała, bóle szyi, głowy oraz nadgarstków. Nie brzmi zbyt optymistycznie, prawda? Nietrudno się również domyślić, że pociąga to za sobą spadek wydajności pracownika (zwłaszcza podczas wykonywania zadań wymagających kreatywności czy skupienia). Długotrwałe siedzenie wywołuje senność i znużenie, nie sprzyja koncentracji i efektywnej pracy. Warto zatem sięgać po inne – wciąż innowacyjne i raczkujące w wielu branżach – rozwiązania, takie jak biurko do pracy na stojąco. Spośród dostępnych modeli najlepszy wybór stanowi biurko z regulacją wysokości – sprzyja dynamicznej pracy i może być wykorzystywane przez kilka osób jednocześnie bez uszczerbku dla ich komfortu.

Biurko regulowane do pracy na stojąco a wydajność pracownika

Każdemu pracodawcy zależy na wypoczętym pracowniku, który jest w stanie skupić się na pracy przynajmniej przez osiem godzin w biurze czy pracowni. Wydaje się zatem, że biurko regulowane jest niezbędnym elementem wyposażenia. Z pewnością warto zainwestować w doposażenie biura w tego typu mebel – inwestycja szybko się zwróci pod postacią zwiększonej wydajności pracownika i efektów jego pracy.

Nasuwa się jednak pytanie: w jaki sposób biurko z regulacją wysokości wpływa na wydajność pracownika? Udowodniono, że pozycja stojąca w czasie pracy sprzyja koncentracji i skupieniu, a także wyzwala kreatywność. Pozwala również uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, które wiążą się z długotrwałym siedzeniem przy biurku. Tak naprawdę jednak tryb pracy powinien być zmienny – pracownik powinien mieć możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą. Powinien także swobodnie regulować wysokość biurka, tak by zawsze móc wykonywać zadania w komfortowych warunkach.

Biurko do pracy na stojąco – jakie wybrać?

Biurko do pracy na stojąco oraz na siedząco nie może być przypadkowym meblem. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby móc cieszyć się komfortowym wyposażeniem biura czy pracowni. Najlepiej zdecydować się na biurko regulowane elektrycznie – taki mebel posiada wbudowany panel sterowania, za którego pomocą w łatwy sposób można zmienić wysokość biurka. Bardzo ważne jest, aby pracownik mógł swobodnie zmieniać pozycję bez konieczności przerywania pracy i rozpraszania uwagi, dlatego biurko elektryczne sprawdzi się najlepiej. Wyposażone w taki mechanizm biurko dostępne jest w kolorze białym lub czarnym, aby można było idealnie dopasować je do aranżacji biura. Aby maksymalnie usprawnić pracę, warto zaopatrzyć wybrany model w dodatkowe akcesoria, takie jak indukcyjna ładowarka do telefonu w blacie czy też korytko na kable.

Sukces firmy podszyty jest zdrowiem i komfortem pracownika!