Kompleksowe wyposażenie pralni - profesjonalne urządzenia pralnicze



Co obowiązkowo musi znaleźć się w pralni? To pytanie, które zadaje sobie każdy przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki w tym biznesie. Prezentujemy maszyny pralnicze, które koniecznie muszą znaleźć się na wyposażeniu twojej pralni.

1. Urządzenia pralnicze: pralnica, suszarka i wirówka

2. Maszyny pralnicze: pralnico wirówka, tunele pralnicze

3. Wyposażenie pralni: agregat chemiczny

4. Urządzenia do prasowania

5. Dodatkowe wyposażenie pralni

Prowadzenie pralni to bardzo odpowiedzialny biznes - i bardzo zróżnicowany. Od małych, lokalnych zakładów, oferujących przede wszystkim usługi prania chemicznego, aż po wielkie "manufaktury" pralnicze, obsługujące wielkie hotele czy restauracje. Każdy zakład potrzebuje jednak podstawowych maszyn pralniczych do prawidłowego działania. Co więc powinno się znaleźć na wyposażeniu pralni?

Urządzenia pralnicze: pralnica, suszarka i wirówka

Pralnica przemysłowa to podstawowy element wyposażenia pralni wodnej. Wśród wielu modeli znajdziemy takie, które różnią się od siebie ładownością i wydajnością. Jest to urządzenie pralnicze znacznie bardziej ładowne niż pralka domowa – niektóre modele pozwalają na pranie nawet kilkuset kilogramów prania naraz. Wirówka z kolei pozwoli nam pozbyć się nadmiaru wody z prania. Trzeba też pamiętać o suszarce, która jest niezbędnym wyposażeniem każdej pralni.

Maszyny pralnicze: pralnico wirówka, tunele pralnicze

Możemy też rozważyć zakup pralnicowirówki. To nowoczesne urządzenie pralnicze łączy w sobie dwie podstawowe funkcje: prania i wirowania i zaoszczędzi nam dodatkowej pracy. Zużywa ono też dużo mniej wody i energii, więc inwestycja szybko zwróci się nam w kosztach. Najnowocześniejszym sprzętem dostępnym obecnie na rynku są tunele pralnicze, polecane do dużych zakładów pralniczych.

Wyposażenie pralni: agregat chemiczny

Jeśli prowadzimy pralnię chemiczną, to nie możemy obejść się bez agregatu chemicznego. Jest to nowoczesne urządzenie, które nie wymaga kontaktu z wodą podczas prania. Tylko w ten sposób możemy wyprać m.in. odzież wykonaną ze skóry czy naturalnego jedwabiu bez niszczenia jej. W hermetycznie zakrytym agregacie chemicznym zachodzi proces zalewania prania rozpuszczalnikiem chemicznym, który pozbywa się plam i zabrudzeń. Nowoczesne agregaty chemiczne dodatkowo osuszają odzież, tak że po wyjęciu natychmiast nadaje się do użytkowania.

Urządzenia do prasowania

Profesjonalna pralnia oferuje też swoim klientom usługę prasowania odzieży czy pościeli po praniu. Jednym z urządzeń służących do tego celu jest magiel prasowniczy, który wykorzystamy przy prasowaniu "wielkoformatowego" prania, takiego jak obrusy, pościel czy różnego rodzaju zasłony i firanki do okien. Współczesne urządzenia do maglu oferują wysoki stopień automatyzacji pracy. Z kolei do prasowania mniejszych sztuk prania służą różnego rodzaju stoły prasownicze, a w przypadku kurtek czy płaszczy dobrze sprawdzą się manekiny parowe.

Dodatkowe wyposażenie pralni

Otwierając pralnię, warto też zaplanować sobie z góry przestrzeń magazynową - wielkie stosy prania przed i po wypraniu będą na pewno zalegały w korytarzach, utrudniając codzienną pracę. Do efektywnego magazynowania warto wykorzystać zgrzewarki do pakowania prania, dzięki którym zachowa ono czystość i świeżość - a jednocześnie oszczędzi nam sporo miejsca w pralni. Warto też zawczasu zaopatrzyć się w wózki pralnicze, które znacznie ułatwią pracę w dużym zakładzie. Nie zapomnijmy też o zakupie profesjonalnych środków czystości - trudno wyobrazić sobie pracę jakiejkolwiek pralni bez chemii przemysłowej! gp-pralnia.pl