Pralnia przemysłowa to świetny pomysł na dochodowy biznes. Wynajem lokalu, czasem franczyza oraz zakup pralek to kilka z pierwszych rzeczy, o których musi pomyśleć przyszły właściciel. Jak urządzić własną pralnię? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy poniżej jak to zrobić.

Jak zaplanować pralnię?

Pralka przemysłowa - czym się różni od zwykłej

Jak urządzić pralnię?

Jak wybrać dobre pralki przemysłowe

Jak zaplanować pralnię?

Pralka przemysłowa to podstawowe wyposażenie każdej pralni, od zakupu odpowiedniej należy rozpocząć planowanie biznesu. Bez niej nie byłoby tego miejsca. Od tego w jaki sposób działa, jak długo funkcjonuje bez awarii, jak szybko i dużo jest w stanie na raz wyprać zależy to w jaki sposób można ją wykorzystać. Oprócz tego bardzo ważne jest to w jaki sposób ekonomicznie działa oraz czy w przypadku awarii będzie łatwo ją naprawić - takie pralki można znaleźć na GP Pralnia.

Kolejnym ważnym punktem jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Ważne, żeby był na parterze i znajdował się w dobrej lokalizacji. Miejsce to może się znajdować się w centrum miasta, w pobliżu hoteli i hosteli lub niedaleko starego budownictwa. Lokal powinien być odpowiednio duży, żeby pomieścić kilka lub kilkanaście pralek oraz suszarki, a także odpowiednią poczekalnię, w której klienci będą mogli poczekać na pranie.

Ważną decyzją oprócz zakupienia pralek przemysłowych jest także decyzja o założeniu własnej działalności lub o współpracy w ramach franczyzy.

Pralka przemysłowa - czym się różni od zwykłej

Pranie ubrań w pralniach przemysłowych to proces, który różni się trochę od zwykłego prania domowego. Te urządzenia odpowiadają za cały proces prania. Pralka przemysłowa pozwala wyczyścić ubranie zaczynając od prania wstępnego, zasadniczego, a kończąc na procesie płukania oraz odwirowaniu, a niejednokrotnie także suszeniu.

Pralka przemysłowa różni się definitywnie od tej zwykłej. Pralka przemysłowa przeznaczona do działalności przemysłowej jest większa i przez to jest w stanie wyprać dużo większą ilość prania jednocześnie. Pralka przemysłowa może mieć bęben o wielkości nawet 28 kilogramów. Dodatkowo takie pralki mogą mieć różne tryby działania. Oprócz tego, że piorą, mogą także suszyć, maglować, wirować pranie. Dlatego po włożeniu tam prania można wyjąć ubrania gotowe do włożenia do szafy.

Pranie powinno zostać właściwie przygotowane i posegregowane. Tak przygotowanie umieszcza się w bębnie pralki przemysłowej. Następnie dorzuca się tam odpowiedni proszek do prania. W większości pralni można z pralki wyciągnąć suche ubranie. Chociaż w niektórych z nich ubrania muszą zostać jeszcze odwirowane i wysuszone. Pralnia przemysłowa jest wygodna do korzystania zwłaszcza dla osób, które nie mają pralki w domu. W turystycznych miastach chętnie korzystają z nich turyści lub ekspaci.

[obraz_1]

Pralka przemysłowa - Jak urządzić pralnię?

Rozplanowanie pralni należy rozpocząć od konsultacji z architektem i właścicielem budynku. Pralnia przemysłowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Gwarantować to będzie szybkie i wygodnie korzystanie z pralni. Pralki będą rozstawione odpowiednio do rozmieszczenia wody i kanalizacji. Taką konstrukcję można także wykonać przy konsultacji z hydraulikiem.

W pralni przemysłowej pranie odbywa się na okrągło - dlatego ważne jest żeby zadbać o odpowiedni sprzęt jakim jest pralka przemysłowa, sprawi ona, że wystarczająca ilość prania będzie się mieściła w bębnie. Sprzęt, który będzie używany w tym miejscu powinien działać sprawnie i być energooszczędny. Dlatego także jego dobór powinien być odpowiednio przemyślany. Ważne jest także odpowiednie zużycie energii, które sprawi, że pralki nie będą pobierały za dużo wody. Dlatego przy budowaniu pralni należy skonsultować się przede wszystkim ze specjalistami.

Pralka przemysłowa powinna być stosowana do prania profesjonalnego i bardzo intensywnego. Przy urządzaniu pralni trzeba zwrócić uwagę na to, żeby odpowiednio rozlokować pralki. Dobrze jest jeśli będą odpowiednio rozstawione, na wygodnej dla każdego użytkownika wysokości.

Pralka przemysłowa - Jak wybrać dobre pralki przemysłowe

Wybór odpowiedniej pralki przemysłowej zależy od potrzeb pralni i od tego do czego będzie używana. Trzeba przemyśleć czy klienci sami będą wkładali swoje ubrania do pralki, czy będzie to robiła obsługa.

Warto zwrócić uwagę na to jak działa pralka. Elektronika powinna być schowana w metalowym pojemniku, który będzie na tyle szczelny, że będzie chronił wrażliwe części pralki przed korozją. Pralki przemysłowe, które są wyposażone w taką ochronę mogą działać bez Istotna będzie także głośność pralki. Sprzęt powinien być jak najcichszy w działaniu, żeby nie generować zbędnego hałasu.

Nowoczesne pralki przemysłowe działają automatycznie i są nowoczesne. Wiele z nich jest wyposażonych jednocześnie w kilka komór, które po kolei przeprowadzają procesy prania wstępnego, zasadniczego, dezynfekcji, a następnie wirowania i suszenia. Pralka przemysłowa zajmuje zwykle dużo miejsca, dlatego wybór właściwego modelu będzie bardzo ważny w przypadku planowania większej pralni.

pralka przemysłowa