Jack Irons

pseudonim: Mr. Brootz Music

urodzony 18 lipca 1962r. w Los Angeles, California;

Na perkusji gra od 13. roku życia, lekcji gry na tym instrumencie pobierał od swego najlepszego przyjaciela, Hillel Slovaka. Ich dwóch oraz gitarzysta i basista Flea (Michael Balzary, czy Alain Johannes, sam nie wiem) założyli zespół o nazwie Anthym, który potem przekształcił się w What Is This.
Wkrótce Flea opuścił jednak ten zespół, by grać ze swoim dawnym przyjacielem, Anthony Kiedis'em,w formacji Fear. Jednak już w 1983 roku, Flea i Kiedis zaprosili do współpracy Ironsa i Slovaka i we czwórkę zadebiutowali jako Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem. Tak narodził się Red Hot Chilli Peppers.
Irons i Slovak grali wtedy w dwóch zespołach. Później postawili tylko na What Is It. Slovak powrócil do Red Hotów w połowie nagrywania drugiej płyty zespołu What Is It, a Irons dołączył do niego trochę później, w 1986 roku, w czasie nagrywania "Uplift Mofo Party Plan". Niestety jego przyjaciel Hillel Slovak zmarł w 1988 roku, co było bezpośrednią przyczyną odejścia Ironsa z Red Hotów.
W tym samym roku, po pobycie w szpitalu, Jack otrzymał telefon od przyjaciela Joe Strummera. Spedzali wspólnie czas, Irons jeździł na występy Strummera. w ten sposób w San Diego poznał Eddiego Veddera, który został jego bardzo dobrym kumplem.
Niedługo potem Irons zaczął wraz z Alainem Johannesem i Natashą Shneider grać w zespole o nazwie Eleven. W ten sposób poznał Stone'a Gossarda oraz Jeffa Amenta, z którymi nagrał instrumentalne demo, które przekazał swemu przyjacielowi Vedderowi... tak powstał Pearl Jam.
Mimo tego, Jack Irons dołączył do Pearl Jam'u dopiero 1994 roku. Nagrał z nimi płyty: Merkinball (EPka), Mirrorball (Neila Younga), No Code, Yield oraz wziął udział w wielu koncertach. Niestety podczas australijskiej trasy koncertowej, ze względów zdrowotnych, Jacka Ironsa zastąpił Matt Cameron.
dy zaczął wracać do zdrowia, zajął się swoją własną płytą, nad którą zaczął pracować od jesieni 1999 roku. Prace przerwał na nagranie kolejnej płyty Eleven ("Howling Book"), która ukazała się w 2003 roku.

Niedawno wydał efekt swojej pracy, jego pierwsza płyta solowa nosi tytuł "Attention Dimension". W nagraniu udział wzięli dawni przyjaciele: Gossard, Ament, Flea, Johannes, Shneider oraz Vedder

Poza tym wystąpił także w filmie "Less Than Zero"; jego ulubiony zespół to Kiss; jest kolekcjonerem tatuaży;

Więcej informacji znajdziesz pod adresem www.jackirons.com
Płytę kupić możesz na www.amazon.com za niewygórowaną cenę $14.99