Jeśli masz zespół, chcesz, aby na tej stronie znalazł się odnośnik do Waszej strony lub reklama, krótka notka o Waszej działalności, napisz do mnie na adres: misiu@pearljam.com.pl
Zespół Andy powstał w październiku 2001 roku w Krakowie. Wokalistka i gitarzystka Ania Dziewit (wcześniej wystąpiła gościnnie na płycie "Disko" projektu muzycznego Krakowski/Kosma) zamieściła ogłoszenie w muzycznym portalu internetowym, poszukując dziewczyn, które chciałyby razem z nią założyć rockową grupę. Na ogłoszenie odpowiedziały perkusistka Kasia Krawczyk i gitarzystka Bożena Pajak. Wkrótce do zespołu dołączyła jeszcze grająca na basie Ania Gąsior. W muzyce krakowskiej grupy wyraźnie słychać wpływy brytyjskiego i amerykańskiego brzmienia gitarowego. Inspiracją dla dziewczyn jest twórczość takich zespołów jak Placebo, New Order, Joy Division, The Stone Roses, Sonic Youth czy Radiohead. Spore znaczenie dla muzyki Andy ma także grupa Ride. Liderowi tej nieistniejącej już kapeli, a obecnie członkowi zespołu Oasis, Andy'emu Bell'owi, żeński kwartet gitarowy zawdzięcza swoją nazwę.
W październiku 2002 roku Andy zagrały swoje pierwsze koncerty. Po krakowskim debiucie przed niewielką publicznością, grupa zagrała koncerty jako support zespołu Cool Kids of Death w Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu a także dwukrotnie w Krakowie. Dziewczyny na swoim koncie mają także wspólny koncert w Bielsku-Białej z mysłowickim Negatywem. Swymi występami grupa Andy wzbudziła zainteresowanie dziennikarzy, czego efektem były prezentacja ich koncertu w programie telewizyjnym Pegaz oraz artykuły w licznych czasopismach i portalach internetowych. Pojawiło się także zainteresowanie trzech dużych wytwórni płytowych podpisaniem kontraktu płytowego z młodymi dziewczynami.
Pod koniec grudnia 2002 roku Andy zarejestrowały w Katowicach materiał demo, który w styczniu 2003 roku trafił do wytwórni muzycznych.
Pierwszy znaczący sukces Andy osiągnęły 17 stycznia 2003 roku wygrywając głosami jury, w składzie którego byli m.in. trzej muzycy grupy Myslovitz, I Młodzieżowy Przegląd Zespołów w Mysłowicach. Jedną z nagród był występ jako support przed zespołem Myslovitz podczas jednego z ich wiosennych koncertów. Na co dzień dziewczyny z Andy uczą się i pracują. Ania Dziewit i Ania Gąsior są studentkami Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kasia Krawczyk kończy liceum w Krakowie, a Bożena - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie - pracuje obecnie w Bielsku Białej.
W dniach 19-20.07.03 pierwszy polski żeński rockowy zespół gitarowy - Andy nagrał w studiu Radia Katowice swoje demo z 3 piosenkami przeznaczonymi na debiutancki krążek grupy.
Zdjęcie zespołu
Adres internetowy: www.andy.art.pl
Zespół chinook gra w składzie:
Beata Wiater
wokal
Krzysztof Godycki
gitara
Krzysztof Tabasz
gitara basowa
Bernard Stec
perkusja
Zespół powstał w 2001 roku w Dębicy w składzie: Krzysztof Godycki, Krzysztof Tabasz, Bernard Stec. Największy problem zespołu stanowili jego wokaliści, dotychczasowi byli niestety raczej przypadkowi, dlatego rotacja na tym stanowisku odbywała się dosyć często. Po kilku latach zespół chinook w końcu odnalazł odpowiednią osobę w postaci Beaty Wiater, która obecnie pełni w zespole wyżej wymienioną funkcję.
Przed założeniem chinooka, członkowie zespołu udzielali się w innych zespołach, tj. Creep i Rumor. Beata Wiater występowała w chórku z Marylą Rodowicz, grała na gitarze basowej w 9 różnych zespołach. Brała również udział w programie Idol (półfinał).
Zespół ma na swym koncie kilkanaście koncertów, brał udział w wielu festiwalach i przeglądach.
Więcej o zespole na jego stronie.
www.chinook.pl
chinook@chinook.pl
Zespół PLATEAU powstał w 2000 roku w Wołominie.
Muzyka PLATEAU to niezwykła melodyjność i energia. W piosenkach słychać nawiązanie do brytyjskiego rocka i postgrunge'owe brzmienia, muzycy nie ograniczają się jednak do jednego stylu, czerpiąc inspiracje z różnych gatunków muzyki.
Teksty pisane przez Michała Szulim są próbą skomentowania otaczającej nas rzeczywistości. Jest tutaj opowieść o wypalaniu się idei w człowieku ("Jak umierają ptaki"), o dniach ciągnących się w nieskończoność ("Dzień"), czy też o rozkładzie związku dwojga ludzi ("To nie ty").
Do tej pory:
Obecnie zespół wydał singla pt. "Sto lat samotności", który zapowiada płytę "Megalomania" - premiera 3 października!
Obecny skład zespołu:
Michał Szulim - wokal, gitara
Dominik Rowicki - bas
Karol Kowalczyk - gitara
Tomasz Tarczyński - perkusja
KONTAKT:
Paranormal – warto zapamiętać tę nazwę. Bo potem będzie wstyd, że chwaliliśmy cudze, a nie poznaliśmy się na swoim. Zespół Paranormal istnieje od dwóch lat. W jego skład wchodzą: Paweł Szutta – wokal, Marek Kuć – gitara, pomysły, Piotr Surowiec – instrumenty klawiszowe, aranżacje, Robert Pielaszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Michał Wrzos – bas, Grzegorz Siwiec – perkusja. Michał i Grzegorz, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach, to najmłodsi stażem członkowie zespołu. Paranormal gra rocka z dużą dozą elektroniki. Inspiracją dla grupy jest angielska i amerykańska mocna muzyka rockowa – Garbage, Oasis, Placebo, Manic Street Preachers. Nie można jednak jednoznacznie określić i zaszufladkować kraśnickiej kapeli. Jej muzyka łączy w sobie różne światy i ogrom stylów. Jak mówi Marek, nadworny kompozytor i tekściarz zespołu, to „punkowa wyobraźnia wplątana w hip-hopowe zapędy’’. Grupa może się także poszczycić brzmieniem dotąd niespotykanym. Pewne jej utwory to totalne nowatorstwo.
Strona WWW: www.paranormal.fan.pl
E-mail: gregx@op.pl
UNDERGROUND - "KTO JEST KIM" - premiera - 3 listopad 2003
Jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów ostatnich lat na polskiej scenie rockowej. Po sukcesie piosenki "Fly with Me" (w marcu 2002 roku kawałek ten dotarł do pierwszej TOP 20 Listy Przebojów Trójki), rybnicki Underground powraca z całą premierową płytą zatytułowaną "Kto jest kim" (premiera - 3 listopad 2003 roku). Na płycie znajdzie się 16 piosenek inspirowanych brzmieniem Seattle, a konkretnie grup Pearl Jam, Alice in Chains i Soundgarden. Po ostatnich niespodziewanych sukcesach komercyjnych zespołów The White Stripes czy The Darkness na Wyspach Brytyjskich, dobry rock powraca do łask także w Polsce!
Dystrybucja płyty: Warner Music Poland
1. Phil
2. Przyjaciel z chmur
3. Ameryka
4. Ogon pod siebie
5. Pusty dom
6. J-33
7. 13-tego
8. Fly with me
9. Mój świat
10. Kamienne dusze
11. Odwieczny znak
12. Kto jest kim
13. Girl like you
14. Mother Father
15. Mr. Hyde
16. We śnie
Skład zespołu
Andrzej Budny - wokal
Aleksander Biela - gitary; chórki
Michał Rozbicki - gitary
Łukasz Jednicki - bas
Krzysztof Macha - perkusja
Muzyka
Underground; Teksty: Andrzej Budny (za wyjątkiem: "Pusty dom" - Łukasz Jednicki i "Mój świat" - Aleksander Biela) Materiał zarejestrowano w katowickim studio "Cyber Studio" w okresie kwiecień-maj 2003 pod okiem realizatora - Grzegorza Kubka
Biografia
Grupa rockowa - Underground - została założona przez Andrzeja Budnego, Aleksandra Bielę oraz Łukasza Jednickiego pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Rybniku. Jesienią 2000 roku, uzupełniony skład grupy o Krzysztofa Machę i Michała Rozbickiego, rozpoczął tworzenie materiału na debiutancki krążek oraz granie pierwszych lokalnych koncertów. W ciągu trzech lat śląski zespół zagrał ponad sto pięćdziesiąt koncertów w całej Polsce m.in. trzy razy był gościem "Przystanku Woodstock" Jurka Owsiaka. Największym jednak dotychczasowym sukcesem formacji było 18. miejsce piosenki "Fly with me" na Trójkowej Liście Przebojów w marcu 2002 roku. Grupa ma także za sobą zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji "Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Niemechanicznej" w Łodzi (www.stereokrogs.lodz.pl). Od wielu miesięcy Underground jest obecny w lokalnych mediach poprzez liczne wywiady oraz emisję piosenki "Fly with me" pochodzącej z demo zespołu. Obecnie zespół zarejestrował w Katowicach 16 piosenek inspirowanych brzmieniem Seattle, a konkretnie grup Pearl Jam, Alice in Chains i Soundgarden, na debiutancką płytę "Kto jest kim", która ukaże się na rynku już 3 listopada. Pierwszym singlem z niej jest kawałek "Mother Father". Underground nakręcił teledysk do drugiego singla z Pawłem Bogoczem (m.in. reżyser klipu Pudelsów - "Wolność Słowa"). Wiosną rybnicka grupa planuje zagrać trasę koncertową w klubach całej Polski.
Kontakt w sprawie koncertów i wywiadów
Aleksander Biela
tel. kom.: 504 133-969
E-mail: olekunder@poczta.onet.pl
WWW: www.underground.art.pl
BLUE RAINCOAT powstał wiosną 1997 roku w małym mieście Wołów, w południowo-zachodniej Polsce. Założycielami zespołu byli: Tomek Sztrekier "Sztrex" (bass), Marcin Lokś "Lokis" (gitara/wokal) i Łukasz Wnuk "Unio" (perkusja). Wkrótce potem dołączył Krzysiek Stelmarczyk "Broda" i przejął od Lokisa posadę wokalisty i tekściarza. W ciągu następnych trzech lat chłopaki zajmują się głównie tworzeniem nowych kawałków i graniem koncertów (w tamtym okresie między innymi z Happy Pills, Partią i Ssakami). W 1998 nagrali pierwsze demo. Latem roku 2000 do zespołu dołączył Karol (jako drugi gitarzysta). W listopadzie we wrocławskim studiu "Tuba" miała miejsce sesja nagraniowa, podczas której zarejestrowany został materiał na debiutancki album kapeli. Realizował Grzesiek Czachor. W grudniu 2000 doszło do zmiany składu gdyż wypadł Karol. W lutym 2001 wykonany został ostateczny miks materiału i 6 kwietnia światło dzienne ujrzała kaseta zatytułowana "Fast At The Beginning And Then Real Slow". Album zawierał 10 utworów, wydało go małe lokalne wydawnictwo Every Color Production. Cieszył się sporym zainteersowaniem słuchaczy, także pierwszy nakład rozszedł się dość szybko. Kaseta otrzymała również pochlebne recenzje w branżowej prasie. Muzyka Blue Raincoat na "Fast At The Beginning..." to melodyjne i smutne dźwięki. Ciekawa, zaskakująca i emocjonalna mieszanka brudnych gitar, college rocka i emo o surowym brzmieniu. Wszystko to oprawione angielskim, nieco fałszującym wokalem, prezentującym niebanalne, wieloznaczne teksty. Po wydaniu kasety Blue Raincoat zagrało parę koncertów i na kilka miesięcy zawiesiło działalność. Jesienią 2002 doszło do zmiany na stanowisku perkusisty. Unia zastąpił mieszkający w Ostrzeszowie Krystian Pilarczyk "Pilara", grający do tej pory w Kill Your TV i Saturnday. Od tamtego czasu zespół wziął się ostro do roboty i grania koncertów (między innymi trasa z niemiecką kapelą Sometree), czego efektem jest zupełnie nowy materiał na kolejną płytę. Na przeglądzie zespołów "Ogień duszy" w Opalenicy w kwietniu 2003 Blue Raincoat zajął drugie miejsce.
W dniach 25-29 czerwca 2003 zespół nagrał we wrocławskiej Tubie 9 kawałków na drugie pełnowymiarowe wydawnictwo. Muzyka kapeli jest tym razem nieco inna, bardziej klarowna, wysublimowana, delikatna i pokombinowana. Nagrywali i miksowali Grzesiek Czachor i Wojtek Siadak. Z kolei mastering wykonał Jack Endino, producent i gitarzysta Skin Yard, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Nirvana (płyta "Bleach"), Soundgarden, Mudhoney, Therapy?, Rein Sanction ("Mariposa") czy Afghan Whigs.
Płyta ukazała się 27 listopada nakładem niezależnego trójmiejskiego wydawnictwa Europeans Records (www.europeans-records.com)
Skład:
- Tomek Sztrekier - bass
- Krzysztof Stelmaczyk - wokal
- Krystian Pilarczyk - perkusja
- Marcin Lokś - gitara
Blue Raincoat w sieci: www.blueraincoat.prv.pl
Kontakt z zespołem: sztrex@poczta.onet.pl lub: lokisek@poczta.onet.pl
Saturnday to swoista "supergrupa" utworzona przez Dawida i Krystiana z Kill Your TV, Marcina ze Stephans i Blue Raincoat oraz Bogusza, współpracującego z Anteną Krzyku.
Saturnday gra od grudnia 2000, ale w przypadku tej kapeli ciężko mówić o typowej działalności, jaką charakteryzują się kapele na początku swego istnienia. Problem a może i atut zespołu polega na tym, że członkowie wywodzą się z 3 miast - Wołowa, Ostrzeszowa i Wrocławia.
Od kwietnia 2001 zespół zagrał już koncerty - w Wołowie, Wrocławiu, Poznaniu, Ostrzeszowie, Ostrowie, Polkowicach, Krakowie czy nawet niemieckim Zittau z takimi zespołami jak Landmine Spring, Kromka, Kill Your TV, Leiah, Slow Down.
Pod koniec kwietnia 2002 w swarzędzkim studio "Czad" nagrany został debiutancki materiał Saturnday. Ostrzacki, acz melodyjny i ciekawy emo-rock raczej nie znajduje odniesienia wśród kapel w Polsce. Wygląda na to, że Saturnday wyrasta nam powoli na jedną z najlepszych kapel. Zatem nadstawiajcie uszu!
Debiutancka EPka zespołu ukazała się w czerwcu 2003 nakładem Europeans Records (www.europeans-records.com).
SUPREME to przedstawiciel niezależnego gitarowego grania z Trójmiasta. Zespół od początku konsekwentnie realizuje swoją wizję pełnej emocji muzyki, poprzeplatanej melancholią, zadumą i smutkiem, inspirowaną amerykańską alternatywą.
Zespół powstał w 1995 roku przez przypadkowe spotkanie trzech kolegów ze szkoły podstawowej (Artur, Maciek i Dawid). Jeszcze w 1995 roku zespół przybiera nazwę Supreme - zaczerpniętą z tytułu płyty Johna Coltrane'a "A love supreme". W 1998 Supreme nagrywa pierwsze demo w Radiu Gdańsk. Problemy z perkusistą spowodowały jednak przerwanie działalności na około rok czasu. Kiedy pojawia się nowy perkusista, Leszek zespół gra kilka koncertów na terenie trójmiasta, na które przychodzi coraz więcej ludzi. Na fali przychylnych opinii rodzi się plan nagrania płyty. W dniu wejścia do studia, kiedy już wszystko było przygotowane do realizacji Leszek odchodzi. Posiadając już w pełni przygotowany materiał grupa zdecydowała się nagrać płytę z poznanym w studiu Jarkiem. Nagrywanie trwało dość długo, gdyż materiał próbowany był praktycznie na bieżąco, w studiu. Po nagraniu płyty Jarek skupia się na działalności swojego zespołu. Na jego miejsce w Supreme pojawia się Marcin.
Płyta ukazała się w marcu 2002 nakładem Europeans Records (www.europeans-records.com). W maju od zespołu odchodzi Dawid Selepi. Na jego miejsce trafia znajomy z zaprzyjaźnionego zespołu - Bartek Borowski. W tym składzie zespół działa do dziś, stając się coraz ważniejszym punktem na alternatywnej mapie muzycznej naszego kraju.
Do tej pory Supreme grało już koncerty w większości dużych miast Polski. Materiały o zespole można znaleźć w wielu serwisach internetowych zajmujących się muzyką niezależną oraz w co ważniejszej prasie muzycznej.
Supreme w sieci: http://www.supreme.w.pl
Kontakt z zespołem: supreme@poczta.onet.pl
Zespół zawiązał się pierwotnie w jesienią 1998r. Do muzyków: Adam Tybura (perkusja), Jarek Kubiak (gitara) i Adam Owczarczyk (bas) dołączył po kilku miesiącach wspólnego grania wokalista Martin Bajk. Nie od razu zyskał akceptację. Głównie ze względu na brak doświadczenia wokalnego :-) Po kilku wspólnych próbach powzięto decyzję o dalszym szukaniu wokalisty. Bez rezultatu. W międzyczasie Martin przygotował kolejne partie wokalne do ich materiału i zostały one wreszcie zaakceptowane w lutym 1999r.
Zaproponował wtedy również nazwę dla zespołu: Mystic Garden. Muzycy w tym składzie nagrali po kilkunastu miesiącach demo (4 utwory) i zagrali swój pierwszy koncert 13 lutego 2000 w klubie METRO (Dzierżoniów), który jednocześnie okazał się jedynym zagranym w tamtym okresie z wokalistą Martinem Bajk. Zmiana wokalisty na Stanka to jednocześnie zawieszenie nazwy zespołu i kilka kolejnych koncertów m.in. na imprezie SUDECKIE LATO, organizowanej corocznie przez Miejski Ośrodek Kultury w Bielawie, na której notabene grał również ze swoim ówczesnym zespołem MARIAGE BLANC, gitarzysta Krzysztof Ramian. (MOK jest również organizatorem ciekawej imprezki reagge pod nazwą REGAŁOWISKO) Martin Bajk zajął się wtedy swoim solowym projektem "Wizje Wyśnione" nagranym w studio Nowe Jerusalem w Ząbkowicach Śląskich (M-art., 2002r.)
Po kilku miesiącach od zespołu odchodzi gitarzysta Jarek Kubiak, kolejni muzycy przychodzą... odchodzą... aż wreszcie... drogi Martina Bajk z obecnymi muzykami schodzą się w dość nietypowy sposób. Adam Tybura wraz z Krzyśkiem Ramianem (gitarzystą), Adamem Owczarczykiem i Adrianem (wokalistą) rozpoczynają wspólnie prace nad nowym projektem... dołącza do nich w formie 2-go wokalisty Martin Bajk...
Ze zmiennymi skutkami udaje się robić próby w pełnym składzie... tygodnie mijają... przerwa w próbach staje się faktem. Martin Bajk zamierzając rozpocząć prace nad swoim drugim albumem proponuje Adamowi T. i Krzyśkowi R. wspólne wykonanie tego projektu. Basistą zostaje Rafał Firgang, który współpracował wcześniej z zespołem Nowe Jerusalem. Najbliższa przyszłość pokazała, iż był to bardzo trafny wybór. Muzycy Adrian i Adam Owczarczyk deklarują oficjalnie brak możliwości współpracy, projekt pierwotny zostaje więc zawieszony.
Wszyscy muzycy (Adam Tybura, Krzysztof Ramian, Rafał Firgang i Martin Bajk) są wolni...
..luty 2003 staje się miesiącem reaktywacji zespołu MYSTIC GARDEN... Zespół od razu przystępuje do twórczej pracy.
W miesiącach lipiec-wrzesień zostało nagrane demo pod nazwą "feelings". Utwory, które się na nim znalazły, to te odświeżone z okresu 1999-2000 "Butterfly", "When My Flower Will Die", "Everything Is Possible" oraz nowe kompozycje "Faun", "Girl With Green Eyes", "Balance", kolejne utwory w dorobku grupy: "Mystic Garden", "Mantra", "Midnight Thoughts", "Near Death Experiences".
MP3, informacje bieżące, zdjęcia, teksty, kontakt i inne, dostępne są na oficjalnej stronie internetowej zespołu www.mysticgarden.pl
Zapraszamy na koncerty.
2002
Maciek(gitara) i Stołek (perkusja) zaczynają coraz częściej rozmawiać na temat ewentualnego założenia kapeli. Jednak na razie jest to raczej sfera pomysłów niż realnych zamierzeń. Pod koniec maja Stołek zapisuje się na lekcje perki i szybko łapie o co chodzi. W czerwcu odbywa się pierwsza próba w składzie: Maciek (gitara, wokal), Stołek (perkusja) no i basista, którego imienia nie pamiętam (sic!). Graliśmy wtedy na wynajmowanej sali prób, gdyż Stołek nie miał jeszcze wtedy własnego zestawu. Potem przerwa miesięczna i na osiemnaste urodziny udaje się zdobyć perkusję i to jaką!!! Zestawik jest fajniutki, ma dobre talerze, ogólnie jest spoko. Oczywiście gdzieś to całe badziewie trzeba było postawić także, urządziliśmy salę prób z prawdziwego zdarzenia w pustym budynku, który ma u siebie przy domu Stołek. Namęczyliśmy się wtedy ostro, wydaliśmy trochę kasy na wytłumienie i było warto!!! W lipcu udało nam się zapoznać z pewną wokalistką, którą od razu przechrzciliśmy na basistkę, gdyż lepiej jej to szło (według nas, sorry). Tymczasem stary basista odszedł, muzyka to nie było jego powołanie. Wzięliśmy sie ostro do roboty, postanowiliśmy, że w sierpniu zagramy koncert i udało się. Niestety graliśmy same covery (do dziś nie wiem dlaczego). Głównie Nirvany i kilka System Of A Down. Koncert odbył się 9. sierpnia na naszej salce prób, widownią byli sami znajomi (ach, te początki), było spoko, możemy się pochwalić, że nie przerwaliśmy żadnego kawałka, wszystko było spox (no prawie), a zagraliśmy łącznie 19 piosenek. Ciekawostką jest, że podczas pierwszych trzech ja i Stołek byliśmy w ubrani w damskie ciuszki!!! Potem była przerwa dwumiesięczna w graniu. W szkole poznałem gitarzystę Bartka, którego od razu zwerbowaliśmy w swoje szeregi i gra on z nami do dziś. Zanim jeszcze to nastąpiło, był mały epizod z Arkiem (bas) i Kamilem (gitara), którzy koniecznie chcieli grać punka, co nam nie odpowiadało. Szybko się pożegnaliśmy. Zaczęliśmy próby w składzie: Maciek (gitara), Bartek (gitara), Stołek(perkusja), Magda(bas). Pod koniec roku z powodu studiów odeszła Magda i zostaliśmy bez basisty.
2003
Na początku roku cały czas graliśmy we trzech, bez basu, aż wreszcie udało się Bartkowi zwerbować Michała, który razem z nim uczy się u pewnego nauczyciela jazzowego. No wreszcie mogliśmy poczuć się pełnym (prawie) zespołem. Zaczęły się poszukiwania wokalisty, było kilku kandydatów, jednak nigdy nic z tego nie wyszło. Około lutego tego roku zaczęliśmy wreszcie robić własne kawałki na próbach i coraz lepiej nam to idzie. Mamy ich już trochę. Zastanawiamy się nad nagraniem instrumentalnego demo, które można by wysyłać potencjalnym wokalistom. Niestety ja i Stołek w tym roku mamy maturę, tak więc w maju zawieszamy działalność, którą wznowimy w czerwcu, to tylko cztery tygodnie, ale ręce same rwą się do grania. Po ciężkiej walce zdaliśmy maturę i zabieramy się do roboty. Próby wznowione. Dołącza do nas wokalista Marek Pacholski, który dysponuje wielkimi możliwościami.
Maciej 'Maciozo' Karbowski
Kontakt:
e-mail: maciozo@o2.pl
tel. 0 609 832870
Strona WWW: www.rootband.prv.pl
Zespół Apogeum istnieje od 1992 roku. Dziś grają w siedmio osobowym składzie: Klaudyna Dudek - wokal, Bartek Urbanowicz - wokal, Witold Kozaczkiewicz - gitara, Szymon Skoczylas - gitara, Jarosław Śmieja - klawisze, Dariusz Kachel - bas, Krzysztof "Gała" Gałuszka - perkusja. Jesienią 2003 roku ukazała się ich pierwsza ogólnodostępna płyta pt: "Nowa Siła Rocka". Zespół swój styl określa mianem art-rocka i wykorzystuje klasyczne wokale. Brzmienie jest mocno gitarowe, a w ich utworach łatwo odszukać elementy reage i hardrocka, a i nieco gotyckich klimatów w głosie wokalistki.
Więcej szczegółów na stronie www.apogeum.art.pl - znaleźć tam można biografię, zdjęcia, informacje o koncertach i kawałki utworów oraz dwa teledyski do ściągnięcia.
Rosyjski zespół Romislokus dla Polski.
Pierwsze koncerty rosyjskiej grupy rockowej Romislokus w Polsce razem z polskim elektronicznym projektem Van planowane są na koniec marca tego roku. Rosyjska grupa reprezentuje nowy kierunek w muzyce rockowej, który muzycy nazywają swell-rock.
W Moskwie na początku stycznia Romislokus wypuścił swój piąty album "TransAviationPilots". Wtedy też została nagrana kompozycja "Svetofor" z udziałem polskiej wokalistki Małgorzaty Kudlik, znanej z udziału w młodzieżowych musicalach w Gdańsku. Partie wokalne są wykonywane przez Małgorzatę i wokalistę grupy Romislokus Jurija Smolnikova w dwóch językach: rosyjskim i polskim.
W poprzednich albumach grupa Romislokus stworzyła kilka kompozycji w twórczym związku z poetami Francji, Włoch i Kanady. Swell-rock jest stylem łączącym w sobie liczne kierunki współczesnej muzyki - od rock'n'rolla i art-rocka do alternatywy i elektronicznej muzyki dnia dzisiejszego. Zdaniem recenzentów styl grupy charakteryzuje "współczesność brzmienia i rzetelny przekaz oryginalnego materiału". Poprzednie 4 albumy otrzymały ponad 150 recenzji z USA, Anglii, Francji, Włoch, Polski, Kanady, Holandii i innych krajów świata.
Grafik występów w Polsce zostanie wkrótce opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Romislokus www.romislokus.com, a także w środkach masowego przekazu miast, w których odbędą się koncerty. W celach reklamowych zbliżającej się trasy wersja MP3 utworu "Svetofor" jest udostępniona od 15 lutego 2004 roku.
Witamy na polskiej stronie rosyjskiej grupy Romislokus! http://www.romislokus.com/pol/index.html
Ewa Otolińska, B&T Records
ul. Raciborska, 42, 40-074 Katowice, Poland
Tel/Fax: 00.48.1033.32.251.24.76
E-mail: bvz@2com.pl
Nowy kierunek muzyczny w którym podążamy, określany mianem muzyki alternatywnej, wynika z połączenia naszego, własnego stylu opartego na fascynacji twórczością zespołów takich jak: Led Zeppelin, Tool, The Doors, Nirvana, R.A.T.M. Pixies, Sonic Youth.
Zespół Invitro powstał w 2004 roku w brudnym, małym mieście w płn.-wsch. Polsce, o wdzięcznej nazwie Bartoszyce. W/w kapelę obecnie tworzą dwaj jej założyciele: Dennis i Szymon. Dennis zajmuje się wokalami i brzdąkaniem na gitarze, natomiast Szymon zasiadł za bębnami i od czasu do czasu coś na nich zagra, czasem coś rozwali. Zespół pod szyldem Invitro nie zadebiutował jeszcze scenicznie, natomiast powstało już demo, na którym, jak sami muzycy to określają, znajduje się mieszanka różnej muzyki. Od szybkich i prostych riffów, przez popową melodyjność, do piosenek o zawiłości klocka gówna po zjedzeniu mnóstwa gorzkiej czekolady. Zespół jest w gotowości koncertowej, dlatego poszukiwany jest basista.
Skład:
Gitara, wokal - Dennis
Perkusja - Szymon
Bas - poszukiwany
Początków istnienia s t r e f y n i s k i c h c i ś n i e ń należy szukać w początku istnienia zespołu l a e n t r a d a, którego to Michał "Budzay" Burzyński i Krzysztof Matysiak byli współzałożycielami. Dwa lata pracy Krzysztofa Matysiaka w l a e n t r a d z i e równały się dwu latom solowej pracy Budzaya (który l a e n t r a d ę opuścił w pierwszym miesiącu istnienia) nad muzyką, fotografią i offowymi animacjami. Dziś ponownie tych dwóch gentelmanów spotyka się by wspólnymi siłami tworzyć muzykę, której dźwięki wprowadzą nas w strefę niskich ciśnień.
W 2004 roku numer MANDALI "Rozpoznać swoją twarz" zostaje zamieszczony na składance "Rock Atak" i zdobywa uznanie krytyki na łamach takich pism jak "Teraz Rock", "Estrada i Studio" oraz w necie. Udział w składance zaowocował wywiadami w rozgłośniach Radiowych na terenie całego kraju. Oto co Anja Orthodox napisała w recenzji naszego numeru: " Podoba mi się to bardzo! Najbardziej z całego zestawu. Super kawałek z klimatem, ciężki, zakręcony, prący jak czołg do przodu. Transowy, prosty i z sensem. Tekst (w tych fragmentach, które udało mi się zrozumieć) niezły i współgrający z muzyką. Grunge'owe harmonie na wokalach tworzą ekstra efekt. Pamiętam, że puszczono mi kiedyś ten numer w studiu z zapytem, czy coś tam bym dośpiewała. Powiedziałam, że po co? Że jeszcze bym coś zepsuła"
Polskie kapele godne uwagi:
Four Degrees: 4degrees.underweb.net
Bird Cage: www.birdcage.prv.pl
Moby Dick: www.mobydick.prv.pl
Discrimen: www.discrimen.prv.pl