Jeśli masz zespół, chcesz, aby na tej stronie znalazł się odnośnik do Waszej strony lub reklama, krótka notka o Waszej działalności, napisz do mnie na adres: misiu@pearljam.com.pl


Andy

Zespół Andy powstał w październiku 2001 roku w Krakowie. Wokalistka i gitarzystka Ania Dziewit (wcześniej wystąpiła gościnnie na płycie "Disko" projektu muzycznego Krakowski/Kosma) zamieściła ogłoszenie w muzycznym portalu internetowym, poszukując dziewczyn, które chciałyby razem z nią założyć rockową grupę. Na ogłoszenie odpowiedziały perkusistka Kasia Krawczyk i gitarzystka Bożena Pajak. Wkrótce do zespołu dołączyła jeszcze grająca na basie Ania Gąsior. W muzyce krakowskiej grupy wyraźnie słychać wpływy brytyjskiego i amerykańskiego brzmienia gitarowego. Inspiracją dla dziewczyn jest twórczość takich zespołów jak Placebo, New Order, Joy Division, The Stone Roses, Sonic Youth czy Radiohead. Spore znaczenie dla muzyki Andy ma także grupa Ride. Liderowi tej nieistniejącej już kapeli, a obecnie członkowi zespołu Oasis, Andy'emu Bell'owi, żeński kwartet gitarowy zawdzięcza swoją nazwę.

W październiku 2002 roku Andy zagrały swoje pierwsze koncerty. Po krakowskim debiucie przed niewielką publicznością, grupa zagrała koncerty jako support zespołu Cool Kids of Death w Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu a także dwukrotnie w Krakowie. Dziewczyny na swoim koncie mają także wspólny koncert w Bielsku-Białej z mysłowickim Negatywem. Swymi występami grupa Andy wzbudziła zainteresowanie dziennikarzy, czego efektem były prezentacja ich koncertu w programie telewizyjnym Pegaz oraz artykuły w licznych czasopismach i portalach internetowych. Pojawiło się także zainteresowanie trzech dużych wytwórni płytowych podpisaniem kontraktu płytowego z młodymi dziewczynami.

Pod koniec grudnia 2002 roku Andy zarejestrowały w Katowicach materiał demo, który w styczniu 2003 roku trafił do wytwórni muzycznych.

Pierwszy znaczący sukces Andy osiągnęły 17 stycznia 2003 roku wygrywając głosami jury, w składzie którego byli m.in. trzej muzycy grupy Myslovitz, I Młodzieżowy Przegląd Zespołów w Mysłowicach. Jedną z nagród był występ jako support przed zespołem Myslovitz podczas jednego z ich wiosennych koncertów. Na co dzień dziewczyny z Andy uczą się i pracują. Ania Dziewit i Ania Gąsior są studentkami Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kasia Krawczyk kończy liceum w Krakowie, a Bożena - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie - pracuje obecnie w Bielsku Białej.

W dniach 19-20.07.03 pierwszy polski żeński rockowy zespół gitarowy - Andy nagrał w studiu Radia Katowice swoje demo z 3 piosenkami przeznaczonymi na debiutancki krążek grupy.

Zdjęcie zespołu
Adres internetowy: www.andy.art.pl


Strona bielskiego zespołu:
Psychotropic Transcendental
www.psychotropic.pl


Habit Of Mind
Nowy zespół z Bielska-Białej


Oficjalna strona zespołu Batalion D'Amour


Oficjalna strona zespołu Terapia


Oficjalna strona zespołu chinook

Zespół chinook gra w składzie:

Beata Wiater
wokal

Krzysztof Godycki
gitara

Krzysztof Tabasz
gitara basowa

Bernard Stec
perkusja

chinook

Zespół powstał w 2001 roku w Dębicy w składzie: Krzysztof Godycki, Krzysztof Tabasz, Bernard Stec. Największy problem zespołu stanowili jego wokaliści, dotychczasowi byli niestety raczej przypadkowi, dlatego rotacja na tym stanowisku odbywała się dosyć często. Po kilku latach zespół chinook w końcu odnalazł odpowiednią osobę w postaci Beaty Wiater, która obecnie pełni w zespole wyżej wymienioną funkcję.
Przed założeniem chinooka, członkowie zespołu udzielali się w innych zespołach, tj. Creep i Rumor. Beata Wiater występowała w chórku z Marylą Rodowicz, grała na gitarze basowej w 9 różnych zespołach. Brała również udział w programie Idol (półfinał).
Zespół ma na swym koncie kilkanaście koncertów, brał udział w wielu festiwalach i przeglądach.
Więcej o zespole na jego stronie.

www.chinook.pl
chinook@chinook.pl


Zespół PLATEAU powstał w 2000 roku w Wołominie.

Muzyka PLATEAU to niezwykła melodyjność i energia. W piosenkach słychać nawiązanie do brytyjskiego rocka i postgrunge'owe brzmienia, muzycy nie ograniczają się jednak do jednego stylu, czerpiąc inspiracje z różnych gatunków muzyki.

Teksty pisane przez Michała Szulim są próbą skomentowania otaczającej nas rzeczywistości. Jest tutaj opowieść o wypalaniu się idei w człowieku ("Jak umierają ptaki"), o dniach ciągnących się w nieskończoność ("Dzień"), czy też o rozkładzie związku dwojga ludzi ("To nie ty").

Do tej pory: